Шановні читачі !
Приєднуйтесь до нашої нової сторінки у соціальних мережах!
https://www.facebook.com/BiblioHubDnipro/
БІБЛІОХАБИ_ДНІПРО
Сучасні, комфортні бібліотеки
Вітаю! Як здорово, що ми з вами зустрілися тут, на нашому блозі! Давайте ж будемо знайомитися, разом дізнаватися нове, відкривати безкраї світи книг і світи один одного. А може краще побачитися? Тоді заходьте до нас на чай і ... КНИГУ! Будемо дуже раді! (Наша адреса на стор. "ЦЕ МИ")
Шановні читачі !
Приєднуйтесь до нашої нової сторінки у соціальних мережах!
https://www.facebook.com/BiblioHubDnipro/
БІБЛІОХАБИ_ДНІПРО
Сучасні, комфортні бібліотеки
Сергія Гречанюка
«Будь славен, Дніпре!»
Ця книга - про Дніпро, його красу та щедрість, минуле й сучасне, про людей, які пов'язали своє життя з річкою.
Автор запрошує юного читача в захоплюючу подорож від витоків до сьогодення - побачити придніпровські пейзажі, відчути трудове напруження найбільшої водяної артерії, перейнятися проблемами збереження і примноження природних багатств Дніпра.
Приємного читання !
Кожна пора року прекрасна. Осінь – це гра фарб, прозоре небо, іноді хмарки, дерева, які неймовірно прикрасили себе.
Завітай кожної середи о 15-30 до нашої творчої майстерні «Чарівний пензлик» та намалюй, яка для тебе є осінь.
Найкращі роботи займуть своє місце у нашій галереї та будуть бавити око усім відвідувачам.
Існує багато думок про народження кожного міста. У кожного своя.
Новоросійськ-Катеринослав-Січеслав-Дніпропетровськ-Дніпро. Так називалося наше відносно ще молоде місто у різні часи свого існування. Досі ще точиться дискусія щодо дати його народження. Свою думку може скласти кожен,якщо завітає до нас у бібліотеку та скористуєтеся тематичною літературою.
Ось і настав новий навчальний рік. Якже приємно знову зустрітися з друзями, розповісти, що цікавого було влітку та знову похизуватися своїми талантами.
Нагадуємо:
У нас в бібліотеці-філії продовжує працювати шахматно-шаховий клуб «Чорно-білі клітини». Приходь до нас та приводь друзів. Нехай всі дізнаються про твій розум та кмітливість.
Ласкаво просимо!
У п’ятницю, 3 вересня, у Дніпрі стартував триденний Міжнародний книжковий фестиваль Book Space. У рамках заходу організатори було запланувано близько 150 подій, гостями яких були відомі українські та іноземні письменники, науковці, видавці. Участь у фестивалі також прийняла і наша бібліотека-філія №19, яка подарувала друге життя усім вже так давно відомим книгам.
Петриківський розпис – це декоративно-прикладне візерункове народне малярство України, яке зародилося в с. Петриківка, що на Дніпропетровщині.
Свою назву петриківський розпис отримав від назви села Петриківка (сьогодні – центр Петриківського району Дніпропетровської області), заснованого 1772 року на березі річки Чаплинка гетьманом Петром Калнишевським.
Художню основу петриківського малярства склали традиції декоративного розпису внутрішніх приміщень селянських хат. Декоративний стінопис був поширений в багатьох регіонах України. На Дніпропетровщині існувала традиція декорувати стіни хат багатим рослинним орнаментом. Особливими художніми якостями відзначалися стінописи в селі Петриківка. Малюнки на стінах хат не були довговічними. Перед великими святами стіни оселі білили і заново наносили нові квіткові орнаменти.
Цим видом декоративно-прикладного мистецтва займалися переважно жінки. В селі були відомі одна-дві народні художниці, які мали особливий хист до малювання. Їх сусіди часто запрошували розмальовувати свої оселі. Так поступово виокремилися спеціалісти, для яких декоративний розпис перетворювався на промисел.
Потім стали виготовляти декоративні композиційї на папері (мальовки). Вони імітували стінний розпис і наклеювалися на стіни відповідно до правил оздоблення оселі. Такі мальовки користувалися попитом на місцевих базарах і ярмарках. Село Петриківка було великим торговельним центром, там відбувалися щорічні ярмарки, на яких поміж інших товарів продавалися і декоративні розписи на папері.
Бажаєш оволодіти технікою Петриківського розпису . Завітай до нас у бібліотеку на заняття гуртка «Чарівний пензлик».
У тебе обов’язково все вийде!