середа, 15 липня 2020 р.

Такий різний світ А.П. Чехова

Антон Павлович Чехов (1860-1904) – російський письменник, загальновизнаний класик світової літератури.
 
Цікаві факти з життя Чехова:
 1. За 25 років творчості Чехов створив близько 900 різних творів (коротких гумористичних оповідань, серйозних повістей, п’єс), багато з яких стали класикою світової літератури. Чехов входить у трійку найбільш екранізуємих письменників у світі (1-Шекспір, 2- Чехов, 3 – Діккенс).
 2. Прізвище письменника пішло від старовинних імен Чох і Чех, але в родині самого Антона Павловича була легенда, що в роду у них був предок чех. Його дід був кріпаком, але зміг викупити вільну для всієї родини.
 3. Йому подобалося підписувати свої твори цікавими псевдонімами, наприклад: Шампанський, Дяденька. У нього було приблизно 50 комічних псевдонімів, хоча найвідомішим вважається “Антоша Чехонте”.
4. Зріст Чехова – 1, 80 м.
5. Дитинство і юність Антона Чехова були дуже важкими – він з братами працював у крамниці батька з п’ятої ранку і до одинадцятої вечора. І при цьому ще навчався в гімназії та співав у церковному хорі. І це ще не все, чим був заповнений день Антона Чехова. Він ще вивчав кравецьке ремесло. Вдача батька Антона Чехова була дуже важкою по відношенню до всіх членів його сім’ї.
6. Антон Чехов був пристрасним колекціонером поштових марок. Він їх збирав усе життя. Відклеював від конвертів з листами, які йому приходили, а також купував у всіх країнах, які відвідував.
7. Антон Чехов дружив з композитором Чайковським і навіть присвятив йому оповідання “Похмурий ранок”.
8. Письменник збирав забавні прізвища, а потім використовував їх у своїх розповідях. Наприклад, Чимша-Гімалайський (“Агрус”, “Людина у футлярі”) або Проптер, Трахтенбауер, Розалія Йосипівна Аромат, Свінчутка, Зевул та інші.
9. Антон Чехов в 1890 році відвідав острів Сахалін і побував у всіх його селищах. За кілька місяців перебування на ньому Чехов спілкувався з людьми, дізнавався історії їх життів, причини заслання і набирав багатий матеріал для своїх нотаток. Він провів справжній перепис населення Сахаліну, зібравши кілька тисяч карток про жителів острова. Адміністрація острова суворо заборонила спілкуватися з політичними в’язнями, але він порушував цю заборону. У наступні 5 років Чехов писав книгу «Острів Сахалін»
10. Чехов після перебування на Сахаліні подорожує по всьому світу: Японія, Гонконг, Сінгапур, Цейлон, Константинополь, Західна Європа.
 Немає коментарів:

Дописати коментар